Průvodce na cestě k finanční nezávislosti

Finanční nezávislost krok za krokem – malý průvodce na cestě k finanční nezávislosti.

Vzdělávejte se ve finanční gramotnosti, investujte, získejte finanční nezávislost, odejděte do důchodu v mladém  věku a dělejte co vás baví a má pro vás smysl.

Toto je zjednodušeně popsaná  cesta k finanční nezávislosti a možnosti odejít do důchodu v relativně mladém věku.

Důležité je si uvědomit, že je to možné a je to přístupné pro mnohem větší množství lidí než se zdá a vy můžete patřit mezi ně.

Tento průvodce je vstupní branou do světa finanční nezávislosti, do světa ve kterém se nepracuje pro peníze, ale peníze pracují za vás a vydělávají další peníze. Jako vaši zaměstnanci, kteří pracují 24 hodin denně a 7 dní v týdnu.

Díky tomuto průvodci se dozvíte co finanční nezávislost znamená, co je dobré na předčasném důchodu a jaké jsou naopak úskalí předčasného důchodu. Zároveň poznáte cesty, které k finanční nezávislosti vedou, jaké jsou typy „pasivních“ a semipasivních příjmů a jak si spočítat co finanční nezávislost představuje právě pro vás.

Finanční nezávislost nezískte za rok, ta cesta nemá zkratky, ale je možné odejít do předčasného důchodu, protože nebudete muset již pracovat pro peníze, v relativně mladém věku, ve 30, ve 40 nebo v 50 letech v závislosti na tom kdy začnete…. A nebo můžete dál dělat práci, která vás naplňuje, ale s pocitem, že až nastane ten opravdový důchod, budete si ho moct díky svým vydělávajícím aktivům opravdu užít.

 

Jdeme na to!

další kapitola