Pro koho je trénink?

Tréninkový program Finanční samuraj je připraven pro ty, kdo se rozhodnou stát se finančně nezávislými a stejně jako já vyhodnotí, že správnou cestou k tomuto cíli je nákup a pronájem nemovitostí.

Tréninkový program je určen nejen  zaměstnancům toužícím skoncovat s prací od 9:00 do 17:00 pro někoho jiného, ale i OSVČ a freelancerům, kteří chtějí investovat své vydělané peníze. Lidem s nepravidelným příjmem, kteří vždy jednorázově vydělají větší sumu peněz, pak umožní pokrýt výkyvy v jejich finančním zajištění díky stabilním a pravidelným příjmům z nemovitostí. Podnikatelů ukáže jak investovat peníze vydělané svým podnikáním.

Cest k finanční nezávislosti je mnoho, ale dají se rozdělit do čtyř obecných kategorií.

1. Šetření

Velmi dlouhá cesta, která většinou končí až s klasickým důchodem a znamená významné omezování výdajů. Člověk odkládá část svých příjmů, a když odchází do důchodu, má našetřenou sumu peněz, která mu dovolí důstojně prožít poslední čtvrtinu života.

2. Vybudování podnikání

Těžká a náročná cesta. Musíte vybudovat podnikání a dovést jej až do okamžiku, kdy bude potřebovat vaši minimální kontrolu, nebo musíte svůj podnik dobře prodat. To se povede pouze malému procentu podnikatelů. Podnikání se musíte věnovat na 120 %, přičemž první dva roky jsou kritické a přežije je pouze menší procento podniků. Podnikání je tedy cesta možná, ale velmi náročná a s nejasným výsledkem.

3. Investování do aktiv, kromě nemovitostí

Při investování do aktiv (akcie, komodity, měny…) buď kupujete aktiva a věříte, že zvýší svou hodnotu a vy je pak se ziskem prodáte, nebo se můžete věnovat tradingu. To je však práce, které musíte obětovat určitě několik hodin denně, a pokud vám má přinášet zisky, musíte se o dané problematice hodně naučit.

4. Investování do nemovitostí

Z mého pohledu nejvíce zajímavá cesta, která je zároveň relativně bezpečná a lze ji začít i při standardním zaměstnání. Výhodou je, že z nemovitostí dokážete vygenerovat několik druhů příjmů, a příjmy získáváte již v okamžiku pronajmutí nemovitosti.

Trénink vám pomůže pochopit vaši vlastní motivaci, změnit uvažování o penězích, začít pracovat s penězi správně a pak koupit vaši první investiční nemovitost. Tento proces pak budete „pouze“ opakovat, a to až do doby, kdy váš pasivní příjem dosáhne požadované výše.