O autorovi

Jmenuji se Vít Endler a jsem autorem tohoto webu. Dlouhou dobu jsem byl zaměstnanec (přes 20 let) a měnil jsem svůj čas za peníze, abych mohl žít a zvyšovat si svou životní úroveň. Žil jsem jako většina ostatních lidí, ráno jsem vstával do práce, kde jsem trávil 8–10 hodin (později jako generální ředitel i 12–14) a stoupal jsem po kariérním žebříčku. Čím víc peněz jsem vydělal, tím víc peněz jsem utratil, a měl jsem naspořenou malou finanční rezervu.

Všechno změnila kniha Bohatý táta, chudý táta od Roberta Kiyosakiho, ale musel jsem si ji přečíst dvakrát, abych plně pochopil její význam (poprvé jsem ji četl v roce 2009 a podruhé v roce 2012). V roce 2012 jsem poprvé začal investovat, a to do akcií. Jelikož trh šel v té době nahoru, měl jsem relativní úspěch a štěstí (mé portfolio za dva roky vyrostlo o více než 50 %), ale cítil jsem, že to není ono. Že v případě akcií mohu ovlivnit pouze výběr firmy, do které investuji, a dál už je to v rukách managementu.

V roce 2013 jsem tedy koupil svou první investiční nemovitost, byt 2+1. Nákup se moc nepovedl, neměl jsem to dobře spočítané a vzal jsem si na to nepříliš výhodný úvěr. U první nemovitosti jsem měl negativní cash flow: – 1 000 Kč/měsíc! Naštěstí se mi po třech letech podařilo úvěr přefinancovat, zvýšit nájemné a dnes mám z uvedeného bytu cash flow pozitivní: + 4 500 Kč/měsíc. V současné době ovládám nemovitostní portfolio v hodnotě několik desítek milionů korun a čisté cash flow z nemovitostí pokrývá cca 70 % našich rodinných výdajů. Od roku 2013 jsem ušel kus cesty a věřím, že díky nemovitostem dokážu dosáhnout finanční nezávislosti do mých 45. narozenin.

Rád bych prostřednictvím tohoto webu sdílel své zkušenosti a navedl na cestu k finanční nezávislosti co nejvíce lidí.

Zaměstnání jsem ukončil v roce 2017 a dnes jsem především:

  • podnikatel

Jsem spolumajitelem firmy virtooal.com, která se zabývá rozšířenou realitou (AR);

  • small size investor

Investuji v řádech statisíců až nižších jednotek milionů na jednu investici, a to hlavně do nemovitostí. Mám však stále i menší akciové portfolio a malou investici do kryptoměn. Zainvestoval jsem do firmy virtooal.com, které se aktivně věnuji.

  • business consultant

Pomáhám firmám s nastavením strategie a změn tak, aby byly úspěšné v dnešní rychlé době.

  • interim manager

V některých případech pomáhám navržené změny ve firmách sám aplikovat.

  • ex generální ředitel MALL.cz

Tato práce mě přivedla k podnikání a investování a výrazně ovlivnila mé myšlení.

  • začínající bloger/webmaster

Sami ohodnoťte, jak mi tato nová role jde 🙂

Můj profil na LinkedIn