Inspirace

Vůbec první setkání s člověkem, který „odešel do důchodu“ ve svých 38 letech, jsem zažil v roce 2006. Tehdy to pro mě byl absolutně nepředstavitelný sen. Jenže vzpomínka na setkání se uložila hluboko do mé mysli. Na povrch vyplula o sedm let později.

V roce 2013 jsem chtěl začít investovat své peníze, abych se zabezpečil do důchodu (měl jsem na mysli klasický starobní důchod). Protože jsem se chtěl v tomto oboru vzdělat, začal jsem hledat informace.

Knihy a webové stránky, které mě inspirovaly:

  • Robert Kiyosaki: Bohatý táta chudý táta – myslím, že toto je povinná četba pro každého realitního investora a místo kde by každý realitní investor měl začít;
  • Tim Ferriss: Čtyřhodinový pracovní týden – skvělá kniha, která se zaměřuje na to, jak pracovat chytře, ne déle;
  • mrmoneymustache.com – web člověka, jemuž se podařilo odejít do důchodu ve třiceti letech;
  • biggerpockets.com – web, který spojuje lidi, jejichž vášní jsou investice do nemovitostí.

Výše uvedené zdroje jsou pouze malinkým střípkem mozaiky a já osobně se vzdělávám a inspiruji neustále.

Web Finanční samuraj popisuje mou vlastní cestu – cestu samuraje, bojovníka oddaného cíli finanční nezávislosti. Mé know-how je kombinací získaných teoretických vědomostí, ověřených v praxi na reálných obchodních případech, a zkušeností z práce s reálným nemovitostním portfoliem.

Finanční samuraj chce ostatní inspirovat, nabídnout jim důležité informace na cestě k finanční nezávislosti a stát se místem, kde se budou potkávat lidé stejného myšlení, vyměňovat si zkušenosti a inspirovat se navzájem.

Jestliže se mi podaří přesvědčit několik lidí, že získání finanční nezávislosti a svobody je možné, pokud se tito lidé vydají na cestu a následně budou inspirovat další zájemce, pak má cesta bude úspěšná.

Samuraj je pokorný bojovník, který slouží svému pánu. Finanční samuraj je pokorný bojovník, který slouží svému cíli přivést na cestu k finanční svobodě co nejvíce stejně smýšlejících lidí. Finanční samuraj bojuje proti závislosti na práci od 9:00 do 17:00 a na měsíční výplatě od někoho jiného.

„Staň se i ty finančním samurajem, buď pokorný, vytrvalý a disciplinovaný, získej nezávislost.“