Napsali o nás

Mladý podnikatel: Jak si vybudovat finanční nezávislost?

25.2.2020 – Finanční nezávislost je takový buzzword, o kterém často mluví lidé, kteří jí vůbec nedosáhli. Já ji v tomto rozhovoru probral se zkušeným byznysmenem Vítem Endlerem a společně s ním tak pro vás připravil konkrétní praktické tipy, jak vlastní finanční nezávislosti můžete dosáhnout i vy.

Roklen24: Má smysl investovat po padesátce?

9.2.2019 – Investování do vlastní budoucnosti – záležitost pro všechny, nebo jen pro mladé? Proč byste měli investovat ve věku, kdy se jiní už jen snaží „doklepat to do důchodu“? S nadsázkou se říká, že v životě jsou tři nejlepší momenty, kdy začít investovat. První z nich byl před dvěma lety, druhý nastal včera a třetí nejlepší okamžik je dnes…

EKONOMICKÝ MAGAZÍN: Má smysl investovat po padesátce nebo jen čekat na důchod?

20.1.2019 – Investování do vlastní budoucnosti – záležitost pro všechny, nebo jen pro mladé? Proč byste měli investovat ve věku, kdy se jiní už jen snaží „doklepat to do důchodu“? S nadsázkou se říká, že v životě jsou tři nejlepší momenty, kdy začít investovat. První z nich byl před dvěma lety, druhý nastal včera a třetí nejlepší okamžik je dnes…

IDNES: Jako podnikatel můžu všechno a dělám, co mě baví

4.1.2019 – Ztráta pravidelného výdělku je největší obavou lidí, kteří chtějí zkusit štěstí s vlastním byznysem. S čím je třeba na cestě k osamostatnění počítat? Zvládne překážky každý a stojí to za to?

EURO: Neumřít v práci: kolik milionů je třeba na předčasný důchod?

3.1.2019 – Na otázku, kolik je třeba mít našetřeno, aby člověk mohl s klidem nadobro zabouchnout dveře kanceláře, samozřejmě neexistuje jednoduchá odpověď. Bude záležet na tom, jaký si chce předčasný důchodce zachovat životní standard.

FORBES: Co od letoška očekávají čeští investoři a jaká si dali předsevzetí?

3.1.2019 – Jaký je ale apetit českých investorů či venture kapitálových fondů? Na to jsme se jich zeptali v následující anketě.

  • Jaký obor máte v současné době v hledáčku a dokážete si představit, že byste do něj mohl letos investovat s vidinou zisku? 
  • V jakém oboru či oborech se podle vás budou točit největší peníze?
  • Dal jste si investorské předsevzetí? Poučil jste se v investování z nějaké chyby, o které víte, že se jí letos vyvarujete?

A tady jsou odpovědi.

FORBES: Na Nokii vydělal, krypto stále drží. Jak investuje bývalý šéf Mall

12.12.2018 – Vít Endler se dlouhá léta pohyboval ve světě internetového byznysu – vybudoval polskou pobočku e-shopu Mall a následně dva roky řídil českého e-commerce obra Mall.cz.